ARAMID KUMAŞ

Dünyanın ısıya ve yırtılmaya en dayanıklı malzemelerinden biri
Aramid, hafif karbon kökenli liflerden dokunan, yırtılmaya ve ısıya dayanım mukavemeti aynı miktardaki çelikten daha iyi olan bir malzemedir.
Ağır sanayi, askeri donanım ve tehlike içeren sporlar gibi yüksek korunma performansı istenen sektörlerde sıklıkla kullanılır.
Bizleri bekleyen kötü süpriz sürüklenmedir. Bu esnada 400°C üzerine çıkabilen yüksek ısı, vücudumuzda ağır hasarlar bırakabilir. Motosiklet kazaları sonucu vucudümuzda kırık, kesik hatta kopma gibi bir çok hasar tamir edilebiliyor ve bir müddet sonra eski performansına ulaşabiliyor ancak yanık maalesef böyle değil. Yanan bölgenin tamiri olmuyor sadece kaba etimizden alınan parça ile üstü örtülebiliyor.
70 km/saat gibi normal bir hız ile düştüğümüzde oluşan ısı, 2 saniyeden daha az bir sürede, sıradan bir kumaşı eritir.
Bu hızdaki sürüklenme süremiz 4-10 sn gibi olduğu için geriye kalan sürüklenme zamanında olabileceklerin keyfimizi kaçıracağı kesindir.
Biz korumalı ürünlerimizin sürtünme bölgelerini dünyanın ısıya ve yırtılmaya en dayanıklı malzemelerinden biri olan Alman malı Hakanit® Aramid kumaş ile destekliyoruz.
Bu sayede ürünlerimizi ısıya ve yırtılmaya karşı son derece mukavemetli hale getiriyoruz. Hakanit® teknik olarak çok üst seviye bir malzemedir ancak çelik liflerinden türediği için direkt vucüda temasında tahriş yada koku yapabilmektedir. İşte bu yüzden bu malzemenin üzerini pamuk yada file astar ile kapatarak konforu en üst seviyeye çekiyoruz.

KÖTÜ SÜPRİZLERİN TATLI BİR ANI OLARAK KALMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ